Вступна кампанія 2017

Вступна кампанія 2017

Для вступників на ступінь бакалавра на основі повної загальної середньої освіти денної форми навчання.

З Днем студента!

З Днем студента!

«Добре навчайтесь,бо Ваших знань та Вашої праці, у майбутньому, потребує наша Батьківщина!»,- звернувся Митрополит Володимир Війтишин до...

Наш університет - лідер рейтингу ВНЗ Івано-Франківщини

Наш університет - лідер рейтингу ВНЗ Івано-Франківщини

6 липня 2016 року, на сайті Освіта.UA опубліковано консолідований рейтинг вищих навчальних закладів України - 2016. Консолідований...

Навчання в Польщі

Навчання в Польщі

Через Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника

Рейтинг Scopus 2016

Рейтинг Scopus 2016

Наш університет отримав високі показники в рейтингу за даними Scopus 2016.

 Відновлення астрономічної обсерваторії

Відновлення астрономічної обсерваторії

Відновлення колишньої астрономічної обсерваторії на горі Піп Іван.

Детальніше...Вчора, 22 лютого, відбулася конференція NASA, на якій астрофізики повідомили про сенсаційне відкриття. За допомогою наземних і космічних телескопів, у тому числі Дуже великого телескопа (гарна назва :)) Південної європейської обсерваторії, була виявлена планетна система ультрахолодного червоного карлика TRAPPIST-1. Планети TRAPPIST- 1b, c, d, e, f, g і h (в міру віддалення від зірки).

Планетна система TRAPPIST знаходиться в сузір'ї Водолія в 40 світлових роках від Сонця і їй належить як мінімум два рекорди: за кількістю землеподібних планет і за кількістю планет в зоні життя, на яких може бути рідка вода - необхідна умова існування життя. Четверта, п'ята і шоста від зірки планети в системі TRAPPIST-1 знаходяться в зоні життя своєї зірки; на них висока ймовірність існування рідкої води. На сьомій може виявитися занадто холодно, а на перших трьох - занадто жарко.

Детальніше...Особливості загальної теорії відносності Альберта Ейнштейна, а насправді властивості самого простору – часу, дозволяють побачити світло від галактик першого покоління, які сформувалися, коли Всесвіт перебував у "дитячому" віці. Їх світло стало тим самим першим світлом, що пронизало нескінченний космічний простір. Ці спостереження є одним з основних елементів досліджень найзагадковішого періоду часу існування Всесвіту – моментів часу, коли Всесвіт, до того повністю темний, став наповнюватися першими променями.

Ймовірно, енергія випромінювання галактик першого покоління послужила фактором, який перетворив темний і електрично нейтральний Всесвіт у Всесвіт повний гарячої і іонізованої плазми. Однак, до останнього часу ці стародавні галактики дуже важко піддавалися виявленню і вивченню.

Детальніше...

Ще кілька років тому ідея Bosco Verticale архітектурної компанії Stefano Boeri Architects була тільки проектом "на креслярській дошці". Однак зараз цей футуристичний проект успішно пройшов усі необхідні перевірки на доцільність. Швейцарська команда приступила до детального опрацювання вже третього "вертикального лісу", який у майбутньому "пустить коріння" в Наньцзині, Китай.

Стефано Боєрі, звичайно, є далеко не першим архітектором, якому прийшла ідея розміщення великої кількості рослинності на зовнішній стороні будівель-хмарочосів. Але він є першим, кому вдалося довести проект до його практичної реалізації. В рамках проекту "Vertical Forest" на єдиному фундаменті будуть зведені дві вежі – висота однієї буде 200 метрів, другої – 108 метрів.