Вступна кампанія 2017

Вступна кампанія 2017

Для вступників на ступінь бакалавра на основі повної загальної середньої освіти денної форми навчання.

З Днем студента!

З Днем студента!

«Добре навчайтесь,бо Ваших знань та Вашої праці, у майбутньому, потребує наша Батьківщина!»,- звернувся Митрополит Володимир Війтишин до...

Наш університет - лідер рейтингу ВНЗ Івано-Франківщини

Наш університет - лідер рейтингу ВНЗ Івано-Франківщини

6 липня 2016 року, на сайті Освіта.UA опубліковано консолідований рейтинг вищих навчальних закладів України - 2016. Консолідований...

Навчання в Польщі

Навчання в Польщі

Через Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника

Рейтинг Scopus 2016

Рейтинг Scopus 2016

Наш університет отримав високі показники в рейтингу за даними Scopus 2016.

 Відновлення астрономічної обсерваторії

Відновлення астрономічної обсерваторії

Відновлення колишньої астрономічної обсерваторії на горі Піп Іван.

258.jpg

Група дослідників із Каліфорнійського технологічного інституту і Каліфорнійського університету в Лос-Анджелесі розробила нову методику, яка дозволяє сповільнити або навіть повернути назад процес старіння. Методика дає можливість позбавити організм від пошкоджень клітин, що накопичуються з віком, шляхом видалення видозмінених молекул ДНК із мітохондрій, маленьких внутрішньоклітинних органоїдів. Саме вони виробляють більшу частину енергії, яка споживається клітиною в процесі її життєдіяльності. У клітині міститься від сотень до тисяч мітохондрій, кожна з яких має свою власну кільцеву молекулу ДН. Саме там розміщена інформація, необхідна мітохондрії для виконання процесу виробництва енергії. Ця ДНК, мтДНК, має обмежені можливості до самовідновлення на відміну від ДНК, що знаходиться в ядрі клітини. Це означає, що в клітині з часом може накопичуватися велика кількість мутованої ДНК.

Коли з плином часу кількість мутованої мітохондріальної ДНК перевищує певну межу, клітини втрачають функціональність або гинуть. Збільшення кількості видозміненої ДНК з часом вважається вченими "двигуном" процесу старіння і причиною виникнення дегенеративних захворювань, зокрема хвороби Альцгеймера, хвороби Паркінсона, дегенерації мускулатури і зниження міцності кісток. Більш того, деяка кількість дефектів мітохондріальної ДНК передається у спадок, що стає причиною таких захворювань, як аутизм.

"У результаті наших досліджень ми прийшли до висновків, що якщо знайти спосіб для зменшення кількості мутованої ДНК, то можна уповільнити процес старіння організму", - розповідає Брюс Хей, професор біології з Каліфорнійського технологічного інституту. В якості піддослідної істоти дослідники використовували мушку-дрозофілу, в м'язах якої шляхом генної інженерії в 75 відсотків мітохондріальної ДНК були введені дефекти, і яка не могла літати після цього через недостатню кількість виробленої в клітинах енергії.

Щодо цієї мушки був використаний метод, який отримав назву мітофагія (mitophagy), після реалізації якого відбувається звільнення клітини від мітохондрій з дефектною ДНК. У результаті такого впливу кількість дефектної ДНК в клітинах різко знизилася, з 75 до 5-4 відсотків. "Таке зниження кількості видозміненої ДНК повністю ліквідувало всі дефекти метаболізму в клітинах, зробивши ці клітини знову повністю "молодими" і здатними виробляти велику кількість енергії", - розповідає Брюс Хей, - " найцікавіше те, що в процесі очищення клітини від дефектної ДНК були використані тільки природні внутрішньоклітинні процеси, деякі з яких були штучно нами "прискорені".

Після того, як дослідники переконалися в тому, що порушення ДНК в мітохондріях відповідають за процеси старіння і цей процес можна коригувати, вони планують об'єднатися з дослідниками-фармацевтами для того, щоб розробити лікарський препарат, що володіє омолоджуючою дією на організм.

"Використовуючи такі препарати, ми зможемо проводити періодичне "генеральне прибирання" в нашому організмі, видаляючи дефектну ДНК з клітин м'язових тканин, нервових тканин і тканин інших органів", - розповідає Брюс Хей, - "Це дозволить людині зберегти свої інтелектуальні здібності, рухливість і здоров'я в цілому на високому рівні протягом усього життя ".