Вступна кампанія 2017

Вступна кампанія 2017

Для вступників на ступінь бакалавра на основі повної загальної середньої освіти денної форми навчання.

З Днем студента!

З Днем студента!

«Добре навчайтесь,бо Ваших знань та Вашої праці, у майбутньому, потребує наша Батьківщина!»,- звернувся Митрополит Володимир Війтишин до...

Наш університет - лідер рейтингу ВНЗ Івано-Франківщини

Наш університет - лідер рейтингу ВНЗ Івано-Франківщини

6 липня 2016 року, на сайті Освіта.UA опубліковано консолідований рейтинг вищих навчальних закладів України - 2016. Консолідований...

Навчання в Польщі

Навчання в Польщі

Через Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника

Рейтинг Scopus 2016

Рейтинг Scopus 2016

Наш університет отримав високі показники в рейтингу за даними Scopus 2016.

 Відновлення астрономічної обсерваторії

Відновлення астрономічної обсерваторії

Відновлення колишньої астрономічної обсерваторії на горі Піп Іван.

c_680_500_16777215_00_images_naukova-robota_2017_6.jpgПредставники компанії IBM приготували і опублікували прогноз "5in5", в якому перераховані п'ять футуристичних технологій, які, згідно з думкою IBM, увійдуть в наше життя протягом наступних п'яти років.

  • Штучний інтелект в ролі засобу медичної діагностики

Комп'ютери, оснащені системами штучного інтелекту з функціями машинного навчання, зможуть проводити аналіз скарг пацієнта. Результати аналізу разом із даними, зібраними за допомогою МРТ або ЕКГ-сканування, дозволять лікарям отримати детальну картину стану здоров'я людини та діагностувати цілий ряд захворювань на самих ранніх стадіях.

  • Суперзір

Через п'ять років нові пристрої, що використовують технології формування зображень і штучний інтелект, дозволять людям отримати зір, що охоплює широкий діапазон спектру. Комбінація декількох ділянок дасть можливість людям побачити раніше невидимі об’єкти, виявити потенційні небезпеки і багато іншого. Найважливіше те, що ці нові пристрої будуть портативними і доступними, тому суперзір, яким раніше володіли лише супергерої науково-фантастичних фільмів, зможе отримати кожен бажаючий. Технології суперзору зможуть стати корисними для роботів, автомобілів-роботів і для автоматизованих пристроїв. Наприклад, комбінація камер, що працюють в звичайному і міліметровому діапазонах спектру та інших датчиків дозволить системам керування транспортними засобами бачити крізь дощ і сніг,  не тільки виявляти на дорозі перешкоди, але і оцінювати їх форму, матеріал, потенційну небезпеку. Наприклад, система зможе виявити і розпізнати шматок битої пляшки, наїзд на який загрожує спущеним колесом.

  • Технології макроскопії, які дозволять вивчити навколишній світ з небаченим рівнем деталізації

Використання алгоритмів машинного навчання та інших програмних засобів допоможе впорядкувати всю наявну інформацію про навколишній світ. Ця інформація збирається зараз і буде збиратися за допомогою мільярдів пристроїв, області чутливості яких виходять далеко за межі діапазону наших можливостей сприйняття. Все це можна назвати терміном "макроскопія", але на відміну від мікроскопа, який бачить тільки маленькі речі, або від телескопа, які бачать далекі об'єкти, технологія макроскопіі охоплює все те, що оточує нас в нашому світі. Інтелектуальне програмне забезпечення зможе обробити величезні масиви наявною інформацією, що дозволить виявити взаємозв'язки між об'єктами або явищами, які уникали нашої уваги раніше.

  • Медичні лабораторії на чіпі

Через п'ять років широке поширення отримають пристрої типу лабораторія-на-чіпі медичного призначення. Ці пристрої будуть доступні, як доступні зараз звичайні медичні термометри, і при їх допомозі кожна людина, самостійно зробивши експрес, зможе з'ясувати, чи є у нього причини для занепокоєння і чи треба йому записуватися на прийом до лікаря. Ці пристрої будуть виконані у вигляді єдиного кремнієвого чіпа, а їх можливості в області діагностики будуть порівнянні з можливостями повноцінної медичної лабораторії.

  • Мережі розумних датчиків, які контролюють екологічну обстановку і навколишнє середовище

Через п'ять років на земній кулі буде розгорнуто мережі бездротових датчиків різного призначення, які будуть розгортатися в місцях видобутку корисних копалин, навколо складів небезпечних речовин, трубопроводів, атомних станцій та інших промислових об'єктів. Інформація, що збирається цими датчиками, дозволить в режимі реального часу виявити навіть найслабші витоки токсичних або радіоактивних речовин, що допоможе завчасно вжити всіх необхідних заходів і уникнути масштабних екологічних катастроф.