Вступна кампанія 2017

Вступна кампанія 2017

Для вступників на ступінь бакалавра на основі повної загальної середньої освіти денної форми навчання.

З Днем студента!

З Днем студента!

«Добре навчайтесь,бо Ваших знань та Вашої праці, у майбутньому, потребує наша Батьківщина!»,- звернувся Митрополит Володимир Війтишин до...

Наш університет - лідер рейтингу ВНЗ Івано-Франківщини

Наш університет - лідер рейтингу ВНЗ Івано-Франківщини

6 липня 2016 року, на сайті Освіта.UA опубліковано консолідований рейтинг вищих навчальних закладів України - 2016. Консолідований...

Навчання в Польщі

Навчання в Польщі

Через Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника

Рейтинг Scopus 2016

Рейтинг Scopus 2016

Наш університет отримав високі показники в рейтингу за даними Scopus 2016.

 Відновлення астрономічної обсерваторії

Відновлення астрономічної обсерваторії

Відновлення колишньої астрономічної обсерваторії на горі Піп Іван.

c_680_500_16777215_00_images_naukova-robota_2017_7.jpgВраховуючи останні тенденції розвитку ринку електрокарів (навіть на рівні нашого міста, наприклад), можемо припустити, що до 2025 року усі провідні автовиробники будуть мати в своєму модельному ряді по кілька різних типів електричних автомобілів. До цього часу слід очікувати появи нових типів акумуляторних батарей, що забезпечують менший час зарядки і більшу дальність поїздки на одній зарядці, порівняно з батареями нинішнього покоління. Адже саме відсутність ефективних батарей є фактором, що стримує широке поширення електричних транспортних засобів.

На виставці North American International Auto Show (NAIAS) представники компанії Samsung продемонстрували, чого нам можна очікувати від акумуляторних батарей вже на початку наступного десятиліття. Samsung SDI, підрозділ, що займається проблемами літій-іонних акумуляторних батарей і поновлюваних джерел енергії та забезпечує джерелами енергії автомобілі компанії BMW, представив увазі громадськості розроблену ними батарею наступного покоління.

Технології, використані в цій батареї, зараз є комерційною таємницею. Відомо лише те, що ця батарея може забезпечити дальність поїздки до 600 кілометрів, а час її заряду становить близько 20 хвилин. Заявлено, що нова батарея розрахована на дальність поїздки в 500 кілометрів, що більше, ніж аналогічний показник для повністю зарядженої Tesla Model S середнього класу. За 20 хвилин вона заряджається до 80 відсотків від своєї номінальної ємності і цей час можна порівняти з часом, необхідним для швидкого "перекусу" в придорожньому кафе.

Отримавши в своє розпорядження батарею, що володіє можливістю швидкої зарядки, водії електричних автомобілів позбудуться постійного неспокою і зможуть здійснювати поїздки на далекі відстані без необхідності робити довгі зупинки,  а самі електричні автомобілі стануть легшими і, отже, економічнішими. Це можливо за рахунок заміни батарей, що складаються із значного числа окремих гальванічних елементів, однією батареєю відносно скромних розмірів.

Нова акумуляторна батарея Samsung є лише демонстрацією майбутнього технологій. А тим часом компанія продемонструвала більш практичну річ, циліндричну батарею стандартного типорозміру 21700, в якій використані деякі технології наступного покоління, і яка за рахунок цього має підвищену ємність, потужність і надійність. 21700 Батареї (отримали назву через 21-мм діаметр і 70-мм довжину) є основним типом елементів, з яких складаються більш потужні батареї для електричних автомобілів. Лише тільки нещодавно компанія Tesla запустила Gigfactory по виробництву батарей типу 21700, розроблених спеціально для цього компанією Panasonic.