Запобігання корупції

Запобігання корупції

В університеті діє "Гаряча лінія" з ректором та телефон довіри

Навчання в Польщі

Навчання в Польщі

Через Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника

Рейтинг Scopus 2017

Рейтинг Scopus 2017

Прикарпатський національний університет вже третій рік поспіль отримує високі показники в рейтингу Scopus

 Міжнародний науковий центр

Міжнародний науковий центр "Обсерваторія"

  Відновлення на горі Піп Іван      

1412.jpgУ Національному університеті «Києво-Могилянська академія» у м.Київ нещодавно відбулася Міжнародна наукова конференція «Митрополит Андрей Шептицький та єврейські громади в часи Другої світової війни. Друга світова війна і долі мирного населення у Східній Європі», яка була присвячена 150-літтю з Дня народження Митрополита Української Греко-Католицької Церкви Андрея Шептицького.

 

 

Організатори заходу - Міністерство культури України, Національний університет «Києво-Могилянська академія», Центр досліджень історії та культури східноєвропейського єврейства, Центр європейських гуманітарних досліджень, Асоціація єврейських організацій та общин (ВААД) України, Польський Інститут у м.Київ.

 

Конференцію відкрили почесні гості Віце-прем’єр-міністр – Міністр культури України В’ячеслав Кириленко, Глава Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав Шевчук, виконавчий співпрезидент Асоціації єврейських організацій та общин (ВААД) України Йосиф Зісельс.

На конференції виступили вчені з Албанії, Білорусі, Росії, Польщі та України. У роботі заходу взяв участь і виступив із доповіддю «Отець Марко-Михайло Стек, ієромонах-студит – «Праведник народів світу» начальник науково-дослідної частини нашого університету, доцент кафедри політології Олег Білоус.

1414.jpg

Значну увагу учасники конференції приділили постаті Митрополита Андрея Шептицького та ролі Церкви в часи Голокосту. Також акцентовано було увагу на ролі монахів-студитів у допомозі євреям у часи голокосту, на проблемах подолання радянських міфів про Другу світову війну, на особливостях життя у великому місті під час війни. Йшлося про атмосферу, що панувала в окупованих містах, долі інтелігенції, а також повсякденне життя мирного населення.

 

Під час конференції відбулася презентація видань, дотичних до тематики конференції. Гості та учасники міжнародної конференції також мали змогу переглянути представлену на конференції пересувну виставку «Митрополит Андрей Шептицький – Мойсей українського народу», яку підготувала Любов Соловка – заступник начальника відділу використання інформації документів Державного архіву Івано-Франківської області.