Вступна кампанія 2017

Вступна кампанія 2017

Для вступників на ступінь бакалавра на основі повної загальної середньої освіти денної форми навчання.

З Днем студента!

З Днем студента!

«Добре навчайтесь,бо Ваших знань та Вашої праці, у майбутньому, потребує наша Батьківщина!»,- звернувся Митрополит Володимир Війтишин до...

Наш університет - лідер рейтингу ВНЗ Івано-Франківщини

Наш університет - лідер рейтингу ВНЗ Івано-Франківщини

6 липня 2016 року, на сайті Освіта.UA опубліковано консолідований рейтинг вищих навчальних закладів України - 2016. Консолідований...

Навчання в Польщі

Навчання в Польщі

Через Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника

Рейтинг Scopus 2016

Рейтинг Scopus 2016

Наш університет отримав високі показники в рейтингу за даними Scopus 2016.

 Відновлення астрономічної обсерваторії

Відновлення астрономічної обсерваторії

Відновлення колишньої астрономічної обсерваторії на горі Піп Іван.

255.jpg

У рамках грантового навчання, конкурсний відбір на яке проводився Києво-Могилянською бізнес-школою (kmbs) у партнерстві з міжнародною агенцією кластерного розвитку Cluster Navigators та за підтримки ректорату університету доцент кафедри фінансів економічного факультету Світлана Кропельницька 2-4 лютого 2017 року пройшла воркшоп на першій національній «Школі розвитку кластерів».

 

Кластер – географічна концентрація організацій навколо однієї smart-спеціалізації, які одночасно конкурують і співпрацюють між собою. Чилійське вино, баварські автомобілі, стільці у італійському містечку Udine, цукрова тростина в Бразилії – приклади кластерів, яких тисячі у світі. Сьогодні більш ніж 75 країн світу мають програми з розвитку кластерів. Компанія у кластері автоматично має більш виграшну позицію, ніж “бізнес-одинак”. Економіки з сильними кластерами мають вищий рівень інновацій, вищу продуктивність, більше підприємливості і стартапів, і головне – більший експорт з високою доданою цінністю. Кластери стають двигуном, який залучає багатство в регіон.

 666.jpg 

Школа розвитку кластерів об’єднала управлінців зі всієї України, які спроможні мислити і діяти на рівні розвитку регіону; є представниками бізнесу, влади, освітніх інституцій, громадського сектору;  планують ініціювати або вже ініціювали кластер в Україні. Під час воркшопу викладачами kmbs було проведено багато цікавих сесій, кейсів, тестувань, що базувались як на світових, так і українських прикладах розвитку кластерів.  Відбувся також обмін досвідом у реалізації кластерних ініціатив в Україні.

 888.jpg

Доцент кафедри фінансів економічного факультету Світлана Кропельницька мала нагоду презентувати команді kmbs методику організації виробництва за кластерною моделлю, яка розроблялась нею та викладачами кафедри фінансів в рамках реалізації пілотного проекту створення кластера «Ліжникарство та інші народні художні промисли на Прикарпатті» під керівництвом доктора економічних наук, професора, Заслуженого діяча науки і техніки України  Ірини Ткачук. 

 

Згадана методика вже використовується доцентом Світланою Кропельницькою у навчальному процесі при викладанні спецкурсу «Нові виробничі системи (кластери)», у науково-дослідній роботі та у продовженні розробки та реалізації кластерних проектів у галузях народних художніх промислів, туризму, дитячого молочного харчування, ін.

 

Досвід воркшопу «Школа розвитку кластерів», на думку Світлани Кропельницької, додав нових знань, креативних ідей, впевненості у можливості втілення як кластерних ініціатив, так і у впровадженні новітніх освітніх програм підготовки фахівців, які формуватимуть новий спосіб бачення національної економіки,  економіки регіону чи міста.

999.jpg

Система Orphus