Вступна кампанія 2017

Вступна кампанія 2017

Для вступників на ступінь бакалавра на основі повної загальної середньої освіти денної форми навчання.

З Днем студента!

З Днем студента!

«Добре навчайтесь,бо Ваших знань та Вашої праці, у майбутньому, потребує наша Батьківщина!»,- звернувся Митрополит Володимир Війтишин до...

Наш університет - лідер рейтингу ВНЗ Івано-Франківщини

Наш університет - лідер рейтингу ВНЗ Івано-Франківщини

6 липня 2016 року, на сайті Освіта.UA опубліковано консолідований рейтинг вищих навчальних закладів України - 2016. Консолідований...

Навчання в Польщі

Навчання в Польщі

Через Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника

Рейтинг Scopus 2016

Рейтинг Scopus 2016

Наш університет отримав високі показники в рейтингу за даними Scopus 2016.

 Відновлення астрономічної обсерваторії

Відновлення астрономічної обсерваторії

Відновлення колишньої астрономічної обсерваторії на горі Піп Іван.

05.jpg

14 лютого 2017 року в Міністерстві освіти і науки України в межах проекту RI-LINKS2UA – Strengthening Research and Innovation Links towards Ukraine – за участі європейських експертів і представників українських державних та неурядових організацій, бізнес-спільноти відбувся круглий стіл, присвячений питанням державно-приватного партнерства та спільних технологічних ініціатив України та ЄС. Серед учасників заходу був,зокрема, і професор кафедри фізики і хімії твердого тіла фізико-технічного факультету нашого університету Любомир Никируй.

 

Розпочинаючи роботу круглого столу заступник Міністра освіти і науки України Максим Стріха відзначив, що подібні обговорення є дуже важливими для української сторони, адже торік група провідних європейських експертів у межах програми «Горизонт-2020» провела аудит та представила звіт про стан дослідницької та інноваційної системи України. Частина рекомендацій цього звіту стосувалася якраз питань державно-приватного партнерства.

 04.jpg

«Нині це питання досить складне для України, адже наше законодавство має низку недосконалостей. Однак ми працюватимемо над їх усуненням, щоб скористатися найширшими можливостями міжнародної співпраці – у межах як «Горизонту-2020», так і інших програм, зазначених у звіті. Зокрема, у «Горизонті-2020» ми вже закрили низку організаційних питань і переходимо до відбору українських представників у комітет програми», – розповів Максим Стріха.

 

Він також повідомив, що відповідно до Плану пріоритетних дій Уряду до 2020 року, у 2017-му в Україні має розпочати роботу Національна рада з питань розвитку науки і технологій. Передбачається, що вона стане головним майданчиком вироблення і впровадження єдиної державної інноваційної політики та прийматиме необхідні рішення для розвитку галузі. На цьому ж було наголошено в звіті європейських експертів.

 01.jpg

Координатор міжнародних проектів з дослідження та інновацій Європейської Комісії Тьєррі Деварс відзначив, що ефективне державно-приватне партнерство має ґрунтуватися на побудові взаємовигідного співробітництва між дослідниками та промисловцями.

 

Під час круглого столу професор кафедри фізики і хімії твердого тіла фізико-технічного факультету нашого університету Любомир Никируй презентував присутнім нову концепцію, яка розроблена в університеті і спрямована надати суттєвий внесок у вирішенні глобальної проблеми енергетичної безпеки у світі через поєднання ключових факторів «освіта – наука – інновацій – бізнес – влада». Ця концепція, яка має назву EnergyHub, викликала зацікавлення європейських партнерів, які узгодили спільну структуру та погодилися якнайшвидше розпочати її втілення в життя.

 03.jpg

У рамках програми заходу представники дослідницьких центрів Франції, Естонії, Німеччини, Польщі, Румунії поділилися власним досвідом упровадження проектів державно-приватного співробітництва та розповіли про їхню роль у Європейському дослідницькому просторі. Відтак учасники обговорили можливість залучення України до участі в цих проектах.

02.jpg

 

 

Система Orphus